Jul 01, 2026 Остави поруку

Најновије цене челичних плоча НМ400 НМ450 НМ500

Као језгро отпорног на хабање-НМ400, НМ450 и НМ500челичне плоче отпорне на хабање{0}} истичу се као примарни фокус цена за глобалне купце, што је подржано континуираном експанзијом потражње у рударству, грађевинским машинама, цементу, производњи електричне енергије и лукама широм света.

 

У другој половини 2026. године, подстакнуте трошковима сировина, распоредом производње у млину, условима логистике и транспорта и потражњом на глобалном тржишту, цене челичних плоча отпорних на хабање-одржале су општи стабилан тренд са мањим флуктуацијама примећеним за одређене величине.

 

 

Тренутни статус тржишне котације за хабајуће плоче НМ400, НМ450 и НМ500

 

 

Производ Референтна цена (ФОБ Кина) Тржишни тренд
НМ400 600–700 УСД / МТ Басицалли Стабле
НМ450 630–740 УСД / МТ Стабилно са пристрасношћу према горе
НМ500 680–800 УСД / МТ Благо кретање нагоре

 

Стварне цене трансакција подлежу прилагођавању на основу следећих варијабли:

  • Дебљина челичне плоче (6мм, 10мм, 20мм, 40мм, итд.)
  • Обим наруџбенице.
  • Бренд челичане.
  • Захтеви за дубоку производњу укључујући сечење, савијање, бушење и друге процесе.
  • Стопе међународног океанског превоза и флуктуације курса.
Nm400 Steel Plate
NM400/NM450/NM500 FOB Shanghai Price
Wear Resistant Steel Plates

Кључни фактори који утичу на цене челичних плоча од НМ400, НМ450 и НМ500-отпорних на хабање

 

Трошкови сировина

  • Цена производње челичних плоча-отпорних на хабање је уско повезана са ценама гвоздене руде, коксног угља и легура елемената као што су манган, хром, молибден и никл.

 

  • Када цене сировина расту, челичане се суочавају са већим трошковима производње, што обично повећава понуде за плоче отпорне на хабање{0}}у складу с тим. Насупрот томе, пад трошкова сировина генерално стабилизује тржишне цене или изазива скромне падове цена.

 

Производни процеси

  • Процес каљења и каљења (К&Т) (каљење + каљење) Традиционална метода производње са релативно високим трошковима производње.

 

  • ТМЦП (Тхермо-Мецханицал Цонтроллед Процессинг) Линијска-технологија топлотне обраде која карактерише ниже укупне трошкове. За референцу: НМ400 плоче произведене преко ТМЦП-а могу се цитирати каоЦНИ 4,100по метричкој тони, док аналоги произведени конвенционалним гашењем и каљењем стоје на приближно4300 ЦНИ/МТ.

 

Дебљина и димензије челичне плоче

Дебљина представља примарни фактор цене. Већа дебљина значи већу потрошњу сировина и сложеније производне процедуре, што значи веће јединичне цене. Додатни трошкови ће такође бити настали за -плоче широке ширине, поруџбине-на-дужине или посебне захтеве толеранције.

 

Количина наруџбе

Наруџбине малих узорака или куповине испод једне тоне обично носе знатно веће јединичне цене због трошкова резања, паковања и логистике. Куповина пуног-контејнера и пројекта{2}}обим обично добијају најконкурентније цене.

 

Захтеви за тестирање и сертификацију

Додатни захтеви за инспекцију, као што су ултразвучно тестирање (УТ), испитивање удара по Шарпи, испитивање тврдоће и инспекција треће стране{0} од стране СГС, БВ или ТУВ могу повећати коначну цену набавке.

  • EH 450, AR450, AR500, NM 450 Abrasion-Resistant Steel Plate
  • NM400 vs NM450 vs NM500 Wear Plate Guide
  • NM400 Steel: An Wear Resistant Plate with 400 HB
  • NM400, NM450, NM500 Wear Resistant Steel Plate

Који разред је вреднији куповине?

 

Различите класе су применљиве на различите услове рада абразива.

 

Стеел Граде Тврдоћа Препоручене апликације
НМ400 Приближно{0}}ХБ Каросерије кипера, резервоари, транспортна опрема
НМ450 Приближно{0}}ХБ Багерске кашике, утоваривачи, рударске машине
НМ500 Приближно{0}}ХБ Дробилице, рударска опрема, тешки абразивни услови рада

 

Иако НМ500 има вишу јединичну цену од НМ400, његов супериорни радни век хабања доноси ниже укупне трошкове животног циклуса под веома абразивним радним условима. Из тог разлога, све већи број крајњих корисника се опредељује за НМ450 и НМ500 као унапређена материјална решења.

 

НМ400 НМ450 НМ500 Типична толеранција димензија

 

Ставка Толеранција
Дебљина Обично је регулисано ГБ/Т 709 или стандардима о којима су се сложиле обе стране
Толеранција дебљине (примери) Мање од или једнако 8 мм: ±0,3 ~ 0,5 мм; 10–20 мм: ±0,4~0,8 мм; >20мм: ±0.8~1.2мм (Толеранције варирају између различитих челичана)
Ширина 0 ~ +10 мм
Дужина 0 ~ +20 мм
Дијагонално одступање Мање или једнако 5 мм (Стандардни опсег контроле)
Флатнесс Поштујте релевантне стандарде или уговорне спецификације
Едге Цондитион Милл Едге / Триммед Едге

 

За апликације које укључују ласерски{0}}сечене компоненте, грађевинске машине и рударску опрему, строже толеранције димензија се могу договорити у тренутку потврде поруџбине ако је потребно.

 

Које услуге може да пружи ГНЕЕ СТЕЕЛ?

 

Фаст Деливери

Уобичајене дебљине и величинеНМ400, НМ450 и НМ500доступни су са залиха, што омогућава бржу испоруку и смањује застоје за хитне пројекте.

 

Стеел Граде Дебљина (мм) ширина (мм) Дужина (мм) Статус испоруке
НМ400 3–100 1500 / 2000 / 2200 / 2500 3000–12000 Регулар Стоцк
НМ450 4–80 1500 / 2000 / 2200 / 2500 3000–12000 Регулар Стоцк
НМ500 6–80 1500 / 2000 / 2200 / 2500 3000–12000 Регулар Стоцк
Nm400 Nm450 Nm500
AR500 450 NM400 Wear Resistant Steel Suppliers
Wear Resistant Steel Plates NM400 NM450 NM500

 

Услуге сечења, савијања и заваривања челичних плоча

Наше{0}}могућности обраде са додатом вредношћу обухватајуласерско сечење, плазма сечење, ЦНЦ сечење пламеном, савијање, заваривање, бушење, искошење и израда по мери. Испоручујемо спремне-за-употребу-челичне компоненте отпорне на хабање прилагођене вашим спецификацијама.

 

NM400 Wear Resistant Plate

 

 

Услуге кошења и машинске обраде

Интегрисаноуслуге бушења, искошења, скошења и машинске обрадеомогућавају купцима да добију потпуно припремљене делове, смањујући рад у радионици и време уградње.

 

Осигурање квалитета

Свака пошиљка се испоручује са комплетном документацијом о инспекцији, укључујући и сертификате о испитивању млина (МТЦ), који обезбеђују квалитет материјала и потпуну следљивост.

 

NM500 NM400 High Strength Wear Resistant Steel Plate

 

Паковање и испорука

Професионална извозна амбалажа штити челичне плоче од корозије и оштећења у транспорту, осигуравајући да производи безбедно стигну на одредиште. Ми подржавамоФОБ, ЦФР и ЦИФ пошиљкеса флексибилним логистичким решењима, помажући клијентима да оптимизују трошкове транспорта и распореде испоруке.

Wear Resistant Steel Plate
NM500 Steel Plate
nm400 nm450 nm500 wear resistant steel sheet

Контактирајте нас сада за најновије цене за НМ400, НМ450 и НМ500.

 

ФАК:

П1: Која је главна разлика између НМ400, НМ450 и НМ500?
А1: Главна разлика између НМ400, НМ450 и НМ500 је ниво тврдоће. НМ400 је лакши за обраду, НМ450 нуди балансирану опцију, а НМ500 пружа већу отпорност на хабање за озбиљно хабање.

 

П2: Да ли је НМ500 бољи од НМ400 и НМ450?
А2: НМ500 има већу тврдоћу и бољу отпорност на хабање, али није увек бољи. Ако део захтева заваривање, савијање или већу отпорност на удар, НМ400 или НМ450 могу бити прикладнији.

 

П3: Која је разлика између НМ500, НМ550 и НМ600?
А3: НМ500, НМ550 и НМ600 су челичне плоче високе{4}}тврдоће отпорне на хабање. НМ550 и НМ600 нуде већу отпорност на хабање, али су такође тежи за сечење, заваривање и обраду.

 

П4: Како одабрати челичну плочу отпорну на хабање за рударску опрему?
А4: За умерено ношење, НМ400 или НМ450 могу бити довољни. За кошуљице дробилице, жлебове, резервоаре и подручја са тешким хабањем, НМ500, НМ550 или НМ600 се могу узети у обзир у зависности од ударног оптерећења и цене замене.

 

П5: Може ли НМ400 заменити АР400?
А7: НМ400 се често пореди са АР400 као хабајуће плоче класе 400 ХБ-, али их не треба сматрати аутоматски идентичним. Купци треба да провере тврдоћу, хемијски састав, дебљину и МТЦ податке пре замене.

Pošalji upit

whatsapp

Telefon

E-pošta

Istraga